Art Kafe
1995'te Selamiçeşme'de sanatçı bir ailenin içine doğdum. Duvarlarımda çeşitli sanat eserleri, kahvenin kokusu, müthiş tartlar ve dost sohbetleri ile büyüdüm. Beni görmeye taa Florya'dan bile gelenler oldu. Neden olmasındı, avrupa yakasında da olma zamanı gelmişti. 2000 yılında ikinci şubem Levent'te açıldı. Orda da çok dost edindim.
Pastalara, öğle yemeklerine ve mis kokulara dükkanımızın kapısı sürekli açılıp kapanıyordu. 2005 Selamiçeşme'den Çiftehavuzlar'a geçişimin senesiydi. Çok daha büyük ve ferah bir dükkandı burda yine ne güzel işler yapacaktım. Ben hiçbir zaman çok fazla dallanıp budaklanmak istemedim. İki şubem olsun ama en iyisi olsun dedim. Çünkü ben bir butik pastaneyim fabrika değil.
Bunu takdir eden duayenlerden birçok kez Türkiye'nin en iyi pastaneleri ve pastaları kategorilerinde dereceler aldım. Benim ürünlerim ev yapımı, bildiğiniz bayatlayan, katkı maddesiz, havanın nemine göre bile değişkenlik gösterebilen ürünler… Adımın hakkını vermek te benim için çok önemli tabi. Ne mutlu ki dostlarımızın herzaman bize bu konuda güvenleri tam. Ne de olsa bizde herkes sanatçı... Kendimle ve bana bu hayatı yaşatan o kocaman ailemle gurur duyuyorum. Beni sevenlerle daha nice uzun yıllar beraber olmak en büyük dileğim.
Pemra Sağlıkova Pilevneli
1965 yılında İstanbul'da doğdum.
Saint Benoit Fransız Lisesini bitirdikten sonra, yola Güzel Sanatlar Fakültesi seramik bölümüyle devam ettim.
Bir çok kişisel ve karma sergide yer aldım. Bazı eserlerim önemli ödüllere layık görüldü.
Beni her zaman çok mutlu eden çamur yoğurma işine, hamur yoğurma işini de ekleyerek hayatıma yeni bir yol daha kazandırdım.
Ailemle art Cafeyi kurduk. Şu an halen sergilere katılmaya ve de keyifle yeni tatlar yaratmaya devam ediyorum.
Belmin ve Cem adında 2 pırlantam var. İkiside farklı sanat dallarıyla uğraşıyor.
Özellikle sanatımda en büyük desteği, hayat arkadaşım ve meslekdaşım Yavuz'dan alarak daha nice güzel işler yapmayı arzu ediyorum.
Şeyda Sağlıkova Tomruk
1968 yılında doğdum. Galatasaray Lisesi'nin ardından, Yıldız Üniversitesi mimarlık bölümünü bitirip babamın meslekdaşı oldum.
Uzun yıllar birlikte çalıştıktan sonra, iç mimarlık deneyimi kazanmak için kendi şirketimi kurdum. Bir yandan da tv'de yayınlanan Evim Güzel Evim projesinde 5yıl ekran önünde mimarlık yaptım.
Babamın ve Annemin arzusuyla başlangıcından tam 12 sene sonra Art Cafe ailesine dahil oldum. İşin matematiksel tarafını üstlenmeme rağmen
mutfağa olan düşkünlüğüm beni iki sene süren Le Cordon Bleu macerasına sürükledi. En büyük ünvan olan 'Grand Diplome'a birincilikle hak kazandım.
Dekorasyon ve Art Cafe hayatımın büyük bir parçasını oluştururken, hem hayatımın hem ruhumun en büyük parçasını sevgili eşim ve birbirinden harika iki kızım kaplıyor.
Bütün sahip olduklarım için binlerce şükürler olsun. Gelecek ne gösterir bilemem ama benim de bir sürü hayalim var. En iyisi bekleyip görmek.
Yelda Sağlıkova Özderici
1975 yılında doğdum. Ailenin en küçük çocuğu olarak, başta annem ve babam sonra ablalarımın üzerime titrediği çok güzel bir çocukluk geçirdim.
Işık Lisesi’nden mezun olduktan sonra bana Ankara yolları gözüktü ve Bilkent Üniversitesi'nde iç mimarlık ve çevre tasarımı okudum.
Okul bitince, profesyonel hayata atıldım. İki sene kadar iç mimarlık yaptıktan sonra aile işletmemiz olan Art Cafe’ye katıldım. Burçin ile 2002'de evlendim.
O dönemde University of Wales’de yüksek lisans yaptım. İlk kızımı dünyaya getirdikten sonra Cordon Bleu'de pastacılık okudum.
5 yıldan sonra İstanbul’a dönüş yaptık. Tabii ki yine Art Cafe.. yıllar geçti. 3 mıncırık; Yasemin, Emir, Ela geldi hayatımıza. Sonunda özlemini duyduğum büyük aileyi yapmıştım.
2017’de ayrılık göründü yine. Ama önce babam veda etti bize. 'Gözün arkada kalmasın.. ben artık büyüdüm.. annem, ablalarım bana emanet' dedim
Şu an Surrey'de yaşıyoruz. En büyük hayallerimden biri Art Cafe’yi İngiltere'de açmak.
TOP