Pemra Sağlıkova Pilevneli
1965 yılında İstanbul'da doğdum.
Saint Benoit Fransız Lisesini bitirdikten sonra, yola Güzel Sanatlar Fakültesi seramik bölümüyle devam ettim.
Bir çok kişisel ve karma sergide yer aldım. Bazı eserlerim önemli ödüllere layık görüldü.
Beni her zaman çok mutlu eden çamur yoğurma işine, hamur yoğurma işini de ekleyerek hayatıma yeni bir yol daha kazandırdım.
Ailemle art Cafeyi kurduk. Şu an halen sergilere katılmaya ve de keyifle yeni tatlar yaratmaya devam ediyorum.
Belmin ve Cem adında 2 pırlantam var. İkiside farklı sanat dallarıyla uğraşıyor.
Özellikle sanatımda en büyük desteği, hayat arkadaşım ve meslekdaşım Yavuz'dan alarak daha nice güzel işler yapmayı arzu ediyorum.
Şeyda Sağlıkova Tomruk
1968 yılında doğdum. Galatasaray Lisesi'nin ardından, Yıldız Üniversitesi mimarlık bölümünü bitirip babamın meslekdaşı oldum.
Uzun yıllar birlikte çalıştıktan sonra, iç mimarlık deneyimi kazanmak için kendi şirketimi kurdum. Bir yandan da tv'de yayınlanan Evim Güzel Evim projesinde 5yıl ekran önünde mimarlık yaptım.
Babamın ve Annemin arzusuyla başlangıcından tam 12 sene sonra Art Cafe ailesine dahil oldum. İşin matematiksel tarafını üstlenmeme rağmen
mutfağa olan düşkünlüğüm beni iki sene süren Le Cordon Bleu macerasına sürükledi. En büyük ünvan olan 'Grand Diplome'a birincilikle hak kazandım.
Dekorasyon ve Art Cafe hayatımın büyük bir parçasını oluştururken, hem hayatımın hem ruhumun en büyük parçasını sevgili eşim ve birbirinden harika iki kızım kaplıyor.
Bütün sahip olduklarım için binlerce şükürler olsun. Gelecek ne gösterir bilemem ama benim de bir sürü hayalim var. En iyisi bekleyip görmek.
Yelda Sağlıkova Özderici
1975 yılında doğdum. Ailenin en küçük çocuğu olarak, başta annem ve babam sonra ablalarımın üzerime titrediği çok güzel bir çocukluk geçirdim.
Işık Lisesi’nden mezun olduktan sonra bana Ankara yolları gözüktü ve Bilkent Üniversitesi'nde iç mimarlık ve çevre tasarımı okudum.
Okul bitince, profesyonel hayata atıldım. İki sene kadar iç mimarlık yaptıktan sonra aile işletmemiz olan Art Cafe’ye katıldım. Burçin ile 2002'de evlendim.
O dönemde University of Wales’de yüksek lisans yaptım. İlk kızımı dünyaya getirdikten sonra Cordon Bleu'de pastacılık okudum.
5 yıldan sonra İstanbul’a dönüş yaptık. Tabii ki yine Art Cafe.. yıllar geçti. 3 mıncırık; Yasemin, Emir, Ela geldi hayatımıza. Sonunda özlemini duyduğum büyük aileyi yapmıştım.
2017’de ayrılık göründü yine. Ama önce babam veda etti bize. 'Gözün arkada kalmasın.. ben artık büyüdüm.. annem, ablalarım bana emanet' dedim
Şu an Surrey'de yaşıyoruz. En büyük hayallerimden biri Art Cafe’yi İngiltere'de açmak.
TOP